Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ислям

Всичко за Исляма
 
ПорталПортал  ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  
В името на Аллах, Всемилостивия, Милосърдния! Чети [о, Мухаммед] в името на твоя Господ, Който сътвори - сътвори човека от съсирек! Чети! Твоят Господ е Най-щедрия, Онзи, Който научи чрез калема, научи човека на онова, което не е знаел.

 

 Гатанки

Go down 
АвторСъобщение
Admin

Admin


Брой мнения : 3880
Join date : 28.06.2013

Гатанки Empty
ПисанеЗаглавие: Гатанки   Гатанки Empty16.03.15 8:41

Гатанки

1. Не зная от где накъде сладко е, а се не яде, не може да се попипа – няма ни тяло, ни ципа, не се и вижда с очите – при вас кога е, жумите. А много люби тишина, не иска твърде светлина и бяга то от шум и звън и се нарича сладък…..!

2. Без мене не могат цветята, без мене не могат нивята, без мене не може гората, не ги ли споходя навреме, там всичко започва да дреме, и грижи наляга селяка – той мисли за мен и ме чака, а дойда ли, вижте го вие: той бяга от мен и се крие. Е тогаз – кой съм аз?

Трябва да се досетите!

1. В една кошница има 5 ябълки. Как да се разделят тези ябълки между пет момичета, така че всяка да получи по една ябълка и една да остане в кошницата?

2. Кажете без да мислите дълго, колко котки има в стаята, ако във всеки от четирите и ъгли има по една котка, срещу всяка котка има по три котки и върху опашката на всяка има по една котка.

Списание "Икра", брой 1, Януари, 2005 година
Върнете се в началото Go down
https://islam.forumotion.asia
Admin

Admin


Брой мнения : 3880
Join date : 28.06.2013

Гатанки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Гатанки   Гатанки Empty28.06.15 1:27

Задачки - закачки

Отгатни!
Баща телефонирал на дъщеря си, помолил я да купи някои неща, които му трябвали за пътуване, и казал, че парите са в плик върху бюрото. Като погледнала на бързо плика, момичето видяло написано върху него 98, извадила парите, сложила ги в чантата, без да ги преброи, а плика смачкала и изхвърлила.
В магазина тя напазарувала за 90 лева, а когато поискала да заплати, оказало се, че не само не и остават 8 лева, както предполагала, но дори не и достигат 4 лева.
В къщи тя разказала това на баща си и го попитала не е ли сгрешил, когато е броил парите. Баща й отговорил, че той правилно е преброил парите, а греши тя, и като се разсмял, посочил и грешката. Каква била грешката на девойката?

Прогноза за времето
Ако в 12 часа през нощта вали дъжд, може ли да се очаква, че след 72 часа времето ще бъде слънчево?

Спящият пътник
Когато един пътник пропътувал половината от целия път, легнал да спи и спал, докато му останало да пътува половината от пътя, който пропътувал спящ. Каква част от пътя е пропътувал, докато е спал?

Гатанки
1. Аз живея в бял палат,
Малко нещо чудноват.
Той си няма равни двори,
Ни в стените си прозорци
И затуй ще видиш ти
Само четири стени.
Но и в нощ, и в светъл ден
В него аз съм подслонен
И го нося все с мен.
Що е то?

2. Имам сестрица беланка,
Ден и нощ виси на гранка.
Но щом се плисна с водица
Спуща се моята сестрица
Гали ми живо страните,
Носа, очите, ушите.
Що е то?

Отговори на загадките от брой първи
Гатанки:
1. Сън.
2. Дъжд.
Трябва да се досетите:
1. Да се даде на четири момичета по една ябълка, а на петото момиче - останалата ябълка заедно с кошницата.
2. Четири котки.

Списание "Икра", брой 2, Февруари, 2005 година
Върнете се в началото Go down
https://islam.forumotion.asia
 
Гатанки
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Ислям :: Семейство :: Детски кът-
Идете на: